Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Hodnocení: V2, Res. CAC

V pátek 17. května jsme se zúčastnili s Kobikem již druhé světové výstavy, tentokrát v Budapešti. Po loňském vítězství v Salzburku jsme byli v klídku. Přesto jsme se snažili o co nejlepší umístění. Cíl jsme si stanovili a za velký úspěch jsme považovali umístění do čtvrtého místa ve třídě šampiónů, kde soutěžilo 11 psů. Další lepší umístění jsme brali jako nadplán.

Po posouzení paní rozhodčí Sabine Kerschner, se kterou měl Kobik již zkušenosti z jiných výstav, jsme dostali známku V2. Splnili jsme náš cíl. Při porovnání pořadí psů – šampiónů jsme však byli trochu jiného mínění než paní rozhodčí. To se nám potvrdilo v momentě, kdy ve finálovém klání čtyř psů o titul Světového šampióna vítěz naší třídy vypadl jako první. Trošku neobvyklé, když šampióna s přehledem převálcují psi ze všech ostatních tříd. 

 img_3420.jpg

Všem vítězům gratulujeme. A zase někdy, někde, nashledanou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ach ty výstavy :-)

(Stříhání psů, 22. 4. 2015 5:18)

Jediný kámen úrazu výstav psů a plemenitby vůbec jsou subjektivní hodnocení a zájmy, popřípadě vazby mezi lidmi/chovateli/posuzovateli.

Ale když člověk za každou cenu nemusí mít poháry, ale stačí mu uchovnění zvířete, dá se to zvládnout bez nervů.

Mimochodem - co říkáte na Crufts 2015? http://www.strihanipsunavarova.cz/crufts-2015-nejvetsi-vystava-psu-na-svete-den-po-dni-44-fotogalerie/